domů

 

moravský separatismus

mediální úspěchy MNO 2012

fabulace MNO o historii

propaganda

manuál pro novináře

 

 

stáhněte si a dejte na tričko:

 

 


Veřejná správa, časopis vydávaný Ministerstvem vnitra ČR, píše o moravských barvách a vlajce!!!

 

Po dohodě s redakcí VS vznikla stránka  vespra.zamoravu.cz


 

 

 

www.moravska-vlajka.eu

a vlajka Moravské národní obce (MNO)

 

 


 

AKTUÁLNĚ  -  30. LEDEN 2014

 

Moravská národní obec, údajně ryze apolitický subjekt, hnána touhou po korýtkách dál pokračuje v podvádění veřejnosti o tom, jak vypadá moravská vlajka. Vyhlásili další ročník té své vlajkové demagogie, ve které budou opět, jako už v předešlých letech, podvádět kde mohou, jen aby nasbírali co možná nejvíce radnic.

 

Výzva k ukončení separatistických aktivit Moravské národní obce.

Přidejte se, prosíme podpisem!

 

V kauze ¨moravská vlajka¨ nejde o historická fakta, jak by se mohlo zdát. Snadno se přesvědčíme třeba v sekci historie, že nám historie k tomuto tématu také už jen stěží poskytne něco převratného. Veškeré rádobyhistorické argumenty šiřitelů žluto-červené pavlajky jsme tu už vyvrátili.

Inu dali se někteří Moravané na jakousi ¨svatou¨ válku proti všem. Shlédli se v jakémsi symbolu toliko odlišném od toho moravského (na státním znaku), a zároveň toho, jenž doporučují odborníci ¨z Prahy¨. Aby všem ukázali, že se bez Prahy a české státnosti obejdou.  

Samotná forma jejich snah je natolik odpudivá, plná nepravd, podvodů i urážek oponentů, že mnohdy odpuzuje i od Moravy samotné.


 

 

Jen zasvěcený může vidět o čem všem jsou nekončící spory Moravanů o podobu vlajky. Vězte prosím především, že tu nejde o vlajku samotnou, ale o to co symbolizuje z minulosti, ale hlavně, čeho je či má být symbolem dnes.

 

Je faktem, že ¨moravisté¨, v čele se spolkem Moravská národní obec a politickou stranou Moravané (což jsou, mimochodem titíž lidé), si pro svoji propagaci Moravy z nějakého důvodu vybrali vlajku, symbol, který Moravě nikdy nenáležel. Byl vytvořen až v roce 2007 kombinací vlajky, kterou používali propagátoři moravské samosprávy v 90. letech minulého století (ale také třeba odpůrci české státnosti na sklonku monarchie) a vyžloutlé napodobeniny zemského znaku.

 

 

Proč šíří po Moravě tento ¨poněkud¨ kontroverzní symbol namísto toho skutečného moravského? Mají k tomu nějaký zvláštní důvod? Namísto odpovědi jen stále hloupě tvrdí, že tato žluto-červená byla už v době, kdy začínali, nejrozšířenější.

 

Proč na obhajobu legitimity této své žluto-červené ¨moravské¨ vlajky vysloveně podvádí veřejnost fabulacemi na historii?

 

Proč neustále tvrdí, že nikomu nediktují podobu vlajky?

 

Proč se nestydí urážet historiky za jejich odborná vyjádření a co je vede k tomu, překrucovat jejich výroky a zneužívat tak jejich jména?

 

Proč tvrdí starostům moravských měst a obcí, že jejich ¨moravskᨠvlajka nemá nic společného s jakýmikoliv politickými cíli?

 

 

 


 

¨I když mi krvácí srdce nad akcí zdivočelých moravistů spočívající ve vyvěšování jakéhosi hadru pod lživým tvrzením, že se jedná o historickou vlajku Moravy, nehodlám veřejně vystupovat v této věci.¨

 

 

¨Milý kolego,
základní poznatek je, že s "Moravisty" se rozumně jednat nedá. Již několikrát mě obtěžovali a pokud se jim dostalo odpovědi, která se jim nehodila, tlačili na vyjádření, které potřebovali. To opravdu nemá cenu jim něco vysvětlovat. Víc bych se k této skupině opravdu vyjadřovat nechtěl, je to naprostá ztráta času.¨

 

 

renomovaní historikové, jejichž jména samozřejmě známe


 

 

 

 

 


 

Prof.Ing. Zdeněk Kolíbal, CSc.

 

Vážení přátelé Moravy,

musím se Vám přiznat, že se v celé věci už vůbec neorientuji. Vůbec vlastně
nevím kdo se znemožní a jak. Každopádně spory o vlajku jsou hádkou o kůži
nestřeleného mědvěda, napřed musíme, podle mého názoru pracovat na snížení
počtu krajů, v obnovené původní hranici Moravy a Čech. Ne nadarmo
postbolševici zrušili dva kraje na Moravě z roku 1961, které byly určitě
přijatelnější, než současné krajské panoptikum. To se nám ovšem za Sobotky
nepodaří, to je nepřítel Moravy č.1!
Přestaňme se již o vlajku hádat a diskutovat, vyvěšuje se už tradičně
zlatočervená vlajka a s tím se musí počítat!

Moravia, labora et flore!

Zdeněk Kolíbal,
Brno, Morava
http://www.kolibal.cz

 


 

 

více

 

 

MORAVA